Choď na obsah Choď na menu
 


16. 8. 2017

2016

Číta celé Slovensko

Do projektu „CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM“ sa zapojila aj Mestská knižnica v Bytči. Hrdinami tohto projektu nie sú knihy, ale deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania. Preto „čítajme deťom 20 minút denne, každý deň!“ a  nehovorme im "Choď a čítaj si!  ale "POĎ, BUDEM TI ČÍTAŤ! "

Dňa 31.5.2016 tretiaci a štvrtáci zo ZŠ Ulica mieru a ZŠ Ulica Eliáša Lániho navštívili Mestskú knižnicu v Bytči. Prišli si vypočuť čítanie hosťí projektu Celé Slovensko číta deťom Bc. Miroslava Minárčika- primátora mesta Bytča, Ing. Waldemara Osczedu, Mgr. Gabrielu Uhliarikovú a Dagmar Kukulíkovú, ktorí prečítali rozprávky Medvedík PU, Mimi & Líza a Párožrúti. Žiakov ohromilo pôsobivé čítanie hostí a kultivovaný rečový prejav vyvolával u detí predstavivosť i fantáziu. Samozrejme, prezentovali aj svoje umelecké schopnosti . Po prečítaní rozprávok deti odmenili čítajúcich potleskom. Čítanie rozprávok bolo nezabudnuteľným zážitkom pre deti i dospelých.

Noc s Andersenom

Témou 16. ročníka rozprávkovej Noci s Andersenom bude 180. výročie napísania rozprávky Malá morská víla. Deti z III.B triedy sa 1.4.2016 stretnú v Mestskej knižnici Bytča a prežijú spoločne rozprávkovú noc.

V tomto roku, sme akciu rozdelili na dve časti. Prvá časť je zameraná na získanie zručností v oblasti rybolovu. Deti navštívia rybníky v Hrabovom a pokúsia sa vlastnoručne uloviť ryby. Prostredníctvom prednášky skúsených rybárov získajú informácie o návnadách, pravidlách lovu, druhoch rýb...

Druhá časť akcie bude v nočných hodinách. Po príchode do knižnice si prečítame príbeh Malá morská víla. Zrealizujeme  úlohy zamerané na čitateľskú gramotnosť. Vyrobíme netradičné ryby, ktoré chytíme do siete. Nakoniec si vyrobíme akváriá s morskými riasami, mušľami.

Záver akcie bude patriť zábave, hrám a nočnému čítaniu.