Choď na obsah Choď na menu
 


10. 8. 2020

Beseda so Zuzanou Kuglerovou a Ondrejom Kalamárom

Mestská knižnica v Bytči usporiadala  autorské stretnutie so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou a aforistom Ondrejom Kalamárom dňa 7. 8. 2020 o 14:30.

kuglerova.jpgZuzana Kuglerová (*23.11.1955 Bratislava) je slovenská spisovateľka a novinárka. V súčasnosti je spoluzakladateľkou Združenia internetových autorov Pars Artem a vydavateľkou internetového e-magazínu o literatúre. Zuzana Kuglerová má za sebou viac ako dve desiatky úspešných knižných vydaní rôzneho žánrového zamerania, ktoré predstavujú básnické zbierky, rozprávky a povesti, romány s biblickou tematikou a historická próza.
Prevažnú časť tvorby Zuzany Kuglerovej tvoria historické romány a  povesti, ktoré opisujú rôzne obdobia slovenskej histórie, ako napríklad bosorácke procesy na severe Slovenska (Čarodejnica z Petrovíc), predhistorické obdobie Keltov na Slovensku (Dcéra Riečnej panny), obdobie vojen medzi Osmanskou ríšou a Rakúsko-Uhorskom (Rytier a  zbrojnoš); ale i svetové dejiny, napríklad prienik kresťanstva smerom k nášmu územiu v 1. a 2. storočí (Beda porazeným), či malá exkurzia do  histórie starovekého Egypta (Zlatá reťaz boha Sobeka). Ďalšiu časť jej tvorby tvoria rozprávky a poézia, ale vedia ju zlákať i príbehy zo súčasnosti (Noci v Alanyi).

kalamar.jpgOndrej Kalamár (* 11. 5. 1958 Zvolen)
Publikovať začal časopisecky, knižne debutoval zbierkou pocitových básní Bezdotyková fáza času (1995) . Nasledovali básne Moje potichu (2011). Roku 2012 mu vyšla zbierka aforizmov O.K.mihy, roku 2013 zbierka aforizmov, bonmotov a sentencií Vypadnuté z o.k. - zbierka aforizmov, bonmotov a sentencií. Pivo u Chárona (2014) je spomienková próza na  Jozefa Urbana. Žije vo Zvolene.

 

 

 

 

 

Galéria z podujatia je dostupná tu.

Zdroje:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zuzana_Kuglerov%C3%A1
http://slovenski-spisovatelia.blog.cz/1406/zuzana-kuglerova
http://www.litcentrum.sk/slovenski-spisovatelia/ondrej-kalamar