Choď na obsah Choď na menu
 


15. 5. 2019

Beseda so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou

img_5169.jpgBeseda sa konala dňa 14.mája v priestoroch Mestskej knižnice v Bytči, na ktorej sa zúčastnili žiaci základnej školy na Ul. mieru v Bytči a následne učiteľský klub dôchodcov a verejnosť. Spisovateľku v knižnici privítali pracovníčky Ľubica Raždíková a Katarína Almužňáková. Fotky z podujatia si môžete pozrieť tu.

Zuzana Kuglerová je v súčasnosti spoluzakladateľkou Združenia internetových autorov Pars Artem a vydavateľkou internetového e-magazínu o literatúre. Má za sebou 45 úspešných knižných vydaní rôzneho žánrového zamerania, ktoré predstavujú básnické zbierky, rozprávky a povesti, romány s biblickou tematikou a historická próza.
Prevažnú časť tvorby Zuzany Kuglerovej tvoria historické romány a  povesti, ktoré opisujú rôzne obdobia slovenskej histórie, ako napríklad bosorácke procesy na severe Slovenska (Čarodejnica z Petrovíc), predhistorické obdobie Keltov na Slovensku (Dcéra Riečnej panny), obdobie vojen medzi Osmanskou ríšou a Rakúsko-Uhorskom (Rytier a  zbrojnoš); ale i svetové dejiny, napríklad prienik kresťanstva smerom k nášmu územiu v 1. a 2. storočí (Beda porazeným), či malá exkurzia do  histórie starovekého Egypta (Zlatá reťaz boha Sobeka).
Ďalšiu časť jej tvorby tvoria rozprávky a poézia, ale vedia ju zlákať i príbehy zo súčasnosti (Noci v Alanyi).

 

 

Zdroj: Infolib.sk, Mestská knižnica Bytča